כל אחד מאתנו – שופר

שמעתם על המושג 'שופרות'? כל אחד מאתנו הוא שופר!

אבי גרינצייג

09/21/2022

22:36

pexels-torsten-dettlaff-347700

הרה״ג ברוך צבי גרינבוים

פרשת חוקת

’נחשים בעולם התורה’
כתרופה לנשוכי הנחש – עשה משה רבנו נחש נחושת, תלה אותו על נס, וכל הנשוך שהביט לעברו ושיעבד את ליבו לשמיים – התרפא.
אז מדוע לעשות נחש נחושת, די היה לומר למי שרוצה – שיביט באמונה ותפילה לשמיים ויתרפא ?
מכאן לימד רבי חיים מוולאז’ין זצ’ל את הסגולה הנפלאה שלו, כשיהודי נתקל בצרה – שנמשלה לנחש מכיש – יביט לתוך הצרה בעיניים, ויתרכז במחשבה ש’אין עוד מלבדו’ ואין שום כח אמיתי בעולם מלבד רצון ה’. המחשבה הזו תבטל מעליו כל ’נחש’..
נמצא איפוא, שלא מספיק לומר על כל צרה שסביבנו- ’הכל משמיים’, אלא צריך להביט אל תוך עיני ה’נחשים’ המקיפים אותנו, ולהבין את המסר שנשלח אלינו משמיים על ידם.
כדאי שנחשוב על זה בתקופה זו, כש’נחשים’ סובבים את עולם התורה, על מה ולמה בדיוק הם באו עלינו, ונבין דרך גזירותיהם איך להסתכל נכון לשמיים, ובמה אנחנו ! צריכים להתחזק…

סטטוס
לשבת

בשיח הפוליטי, רווח בשנה האחרונה השימוש במילה ‘שופרות’. פלוני שופר של ההוא ואלמוני שופר של יריבו, אלו שופרות הימין ואחרים הם שופרות השמאל. בכל אשר תפנה שם תמצא שופר, כשר או פחות.

רגע לפני שנתקע בשופר של ממש, אני רוצה להתמקד מעט בשופרות המטאפוריים דווקא. שופר, לפי הגדרה זו, משמע אדם המשמש מעין מגבר אנושי לרעיון או לדמות או למפלגה כלשהי. אדם שעומד ו’תוקע’ בציבור את רעיונותיו ואת המסרים שהוא רוצה לקדם.

ומכאן ל’חלקי בקהילתי’: זה קרוב לשנה מאז הוקם הארגון והחל לשלוח זרועות לכל רחבי הארץ. בתוך מעט פחות משנה צמחה כאן רשת מרהיבה של ‘שופרות’, פסיפס מדהים ומרגש של יזמים נמרצים, המשמשים מגבר רוחני לכל סביבתם. מאתרים צרכים קהילתיים ומייצרים פתרונות. פה הם מייסדים מניין ושם פותחים שיעור, בעיר אחת הם עוזרים לפתוח כולל ובעיר אחרת הם פועלים להקמת בית כנסת. שופרות דקדושה לכל דבר.

יהי רצון שבזכות פעילותם של ‘שופרות’ חלקי בקהילתי, יתקיימו בנו דברי דוד המלך ע”ה – “בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ ה'”, ונזכה להיכתב ולהיחתם לטובה ולברכה.

שלכם

אבי גרינצייג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד כותרות

כללי

ארץ ישראל שלנו

טורים

כמו מים ,חיים

אקטואליה

נכנס חרדי ויוצא - - - ?

כללי

נחשים בעולם התורה

אולי יעניין אותך גם

תמונה קורנפלד
סדרת שיעורים קצרה ומרתקת מאת הרב אלימלך קורנפלד שליט"א
WhatsApp Image 2023-09-07 at 13.04.29
דף הקהילה - כ' אלול
שמעתם על המושג 'שופרות'? כל אחד מאתנו הוא שופר!
סגור נגישות