חלקי - על מה ולמה

המציאות הקיימת

רבים מבוגרי הישיבות שיצאו לעולם המעשה, מתקשים למצוא את מקומם בבית כנסת קבוע ובקהילה שהם מרגישים מחוברים אליה בקשר משמעותי. לעיתים רבות, בהיעדר חיבור קהילתי, אתה ומשפחתך עלולים למצוא את עצמכם בתחושת ניתוק וחוסר שייכות, נתון המייצר קושי במציאת מסגרת חברתית מתאימה-לקביעות עיתים לתורה ולהתפתחות רוחנית.

אמונתנו

אנו מאמינים שהזהות החרדית שלנו מבוססת על שלושה גורמים: לימוד תורה, קהילתיות והתפתחות רוחנית. קהילה היא אינה רק מקום תפילה בלבד. אנו מאמינים שלחיבור המשמעותי שלך לקהילה יש השפעה קריטית על הזהות שלך כבוגר ישיבה – השואף לבנות את ביתו על ערכי עולם התורה. אם יהיה לך קשר חזק לקהילה – זה יעניק לך תחושת שייכות חברתית וחוסן רוחני.

החזון שלנו

כל בוגרי הישיבות ומשפחותיהם יהיו חלק מקהילה מגובשת באזור מגוריהם, וייטלו חלק פעיל ומשמעותי בפעילות התורנית המתקיימת בקהילה ומיועדת לכל בני המשפחה: ממניין קבוע, שיעורי תורה וערבי גיבוש – ועד לפעילויות לנשים, הרצאות חינוכיות, לימוד ‘אבות ובנים’ ועוד.

התוכנית

כדי לממש את החזון גיבש הארגון קבוצת בוגרי ישיבות אכפתיים בעלי חזון – לרשת ארצית של יזמים, המקדמים עבורך בשכונתם שיעורי תורה ופעילות תורנית קהילתית – המיועדת ומותאמת לכל בני משפחתו של בוגר הישיבה. הארגון מעמיד ליזמים מעטפת תקציבית ולוגיסטית יחד עם ליווי מקצועי מנוסה.

תפקידי היזמים

הרה״ג ברוך צבי גרינבוים

פרשת ויצא

יהודי מגלה רגישות יעקב אבינו – בחור צעיר הבורח מבית אביו, מגיע לחרן – עיר זרה – ונתקל שם בשעת צהרים ברועי צאן שיושבים בבטלה, ומיד הוא מעיר להם :
“לא עת האסף הצאן.. השקו הצאן ולכו רעו”.
סליחה יעקב , מאיפוא האומץ שלך, כאורח זר – להעיר לאנשים לא מוכרים? למדנו מיעקב , שתפקידו של יהודי הוא – ‘תיקון עולם’, וכשיהודי נתקל בעוולה ובחוסר צדק – אסור לו להיות אדיש , ותפקידו לעורר ולפעול – בלי להיות יותר מידי נימוסי. יהודי טוב מגלה רגישות לכל מה שסביבו.‏‎.‎‏
הוא מגיב. הוא פועל. וכשהוא לא יכול לעשות כלום, הוא מתפלל שיהיה טוב, אבל לעולם הוא לא מתעלם…
(חלקי בקהילתי)

סטטוס
לשבת

ה'דינה' שמאחורי הקלעים

| 16:16 |

30/11/2023

כמה טוב לקנא!

| 12:59 |

27/11/2023

מוקדי 'חלקי בקהילתי'

הפעילות שלנו פרושה בעשרות יישובים ושכונות בכל רחבי הארץ, ופועלת בהצלחה מול אלפי בוגרי ישיבות. בתוכנית הארגון להפעיל יזם קהילתי בכל מקום מגורים חרדי בארץ.

גיליון ואתר 'חלקי בקהילתי'

הארגון מוציא לאור מידי שבוע גיליון תורני-חינוכי, בו מתפרסמים דברי הגות מעצימים מרבנים ידועי שם ומכותבים נבחרים. המאמרים עוסקים בעולמם של בוגרי הישיבות בעולם המעשה. כמו כן מפעיל הארגון אתר פעיל בו ניתן למצוא מידע עדכני אודות פעילות הארגון בכל הארץ.

הנהלת הארגון:

הארגון שהוקם בברכת גדולי התורה, נוסד על ידי הרה”ג ברוך צבי גרינבוים, ראש ישיבת דרך ה’ – אשר משמש כנשיא הארגון. הרב מתתיהו גינסברגר, ממייסדי הארגון, משמש כמנהל ומדריך של מערך הרכזים הקהילתיים. 

הצטרף אלינו!

אם גם אתה בוגר ישיבה שמתחבר אל הצורך והחזון שלנו –
הצטרף אל תנועתנו באחד ממוקדי הפעילות ברחבי הארץ ותביא לידי ביטוי את ‘חלקך בקהילתך’..

מרכז המידע: מס’ וואצאפ :0527600080 מוקד חלקי בקהילתי

מהקורה בחלקי בקהילתי

סיום מסכת קידושין בקהילת 'חלקי ' קוממיות

ברכת הצלחה ליסוד כולל ערב בקהילות :בניברק ופתח תקווה

הקמת מסגרות לימוד יומיות

ברכת הצלחה למצטרפים לארגוננו

סיום מסכת קידושין וסדר נשים

חלקי במלחמתי

חמ"ל חלקי במלחמתי

אמץ אח

ליל שישי ברחובות
סגור נגישות