אם לא שמתם לב, ‘זמן אלול’ התחיל… דבר העורך

מערכת חלקי

09/07/2022

20:19

קרדיט תמונה: שוקי לרר

הרה״ג ברוך צבי גרינבוים

פרשת תזריע

יסורים של אהבה
על צרעת הבתים נאמר בפרשתנו:
“ונתתי נגע צרעת” ואמרו חז’ל: ‘בשורה טובה היא להם שנגעים באים עליהם , לפי שהטמינו הגויים יושבי הארץ מטמונות זהב בקירות הבתים – כל 40 שנה שהיו ישראל במדבר, ועל ידי הנגע – נותץ את הבית ומוצאן’.
היתכן, הרי הנגעים באים בגלל חטאי לשון הרע וגאווה, ומדוע שהחוטא ירוויח מטמון מהעונש שמגיע לו?
ללמדנו, שעונשי שמים לא נועדו להכאיב לאדם אלא לגרום לו לעצור את זרם החיים ולהיבנות מחדש.
היסורים אוצרים בתוכם עתיד מזהב, אם רק נפרק נכון את ה’קירות הנגועים’ של יסורי חיינו – נמצא אוצרות..
(חלקי בקהילתי)

סטטוס
לשבת

ידיד, אברך הלומד בישיבת פוניבז’, שלח לי השבוע תמונה, מהסוג שהוא שולח מפעם לפעם, של מרן ראש הישיבה הגרי”ג אדלשטיין שליט”א, כשהוא מוסר את ה’שיעור כללי’ ללמעלה מאלף בחורים. מאחר ולא הגעתם מהמאדים, אין צורך לספר לכם שבדיוק בימים הללו ממתינה המערכת הפוליטית בישראל כולה למוצא פיו של מרן הרב אדלשטיין ולהכרעתו בעניין הריצה הפוליטית המשותפת של דגל התורה ואגודת ישראל, ואז הגיעה התמונה הזו ותפסה אותי.

זו לא רק ההבנה (הפשוטה למדי למי שהתחנך בעולם התורה) שהעיסוק בפוליטיקה ובשאר זוטות גוזל אצל גדולי ישראל אחוזונים בודדים מזמנם, ואת כל היתרה הם משקיעים בלימוד תורה ובעזרה לפרט ולכלל. את התובנה הזו, כאמור, אנחנו מכירים ממילא. תמיד ידענו ללגלג על אלו שחיפשו בנרות ‘נרטיב פוליטי’ אצל גדולי ישראל ופספסו את עיקר אישיותם, גדולתם והנהגתם. שלא הבינו מה העיקר ומה הטפל, שהרבבות שהולכים אחרי גדולי ישראל במישור הפוליטי, עושים זאת קודם כל במישורים אחרים.

מה שהכה בי הייתה העובדה שלא שמתי לב לפתיחתו של ‘זמן אלול’, שהעובדה הזו חלפה לי מתחת לתודעה ונעלמה לה. כן, אלול והשופר הגיעו, אבל ‘זמן אלול’ כבר התנדף לו. הריגוש וההתרגשות, התכונה והתוכן שמאפיינים את הימים הללו כשאתה גדל בתוך המערכת הישיבתית והתורנית.

לשמחתי, אחד הפרויקטים הנאים שנוצרו על ידי חיבור בין יזמי ‘חלקי בקהילתי’ לרשת הכוללים ‘עיתים’, הוביל לפתיחתם של שני סניפים נוספים עם תחילת הזמן. כך, עוד כמה עשרות יהודים שהיו עשויים לפספס השנה כמוני את תחילת ‘זמן אלול’, זכרו אותו היטב. בהצלחה!

שלכם

אבי גרינצייג

קרדיט תמונה: שוקי לרר

קרדיט תמונה: שוקי לרר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד כותרות

אקטואליה

להמשיך הלאה או נקסט?

אקטואליה בהלכה

מט"ח של ריבית

אקטואליה

מדינה של גהינום

כותרות משנה

התנערי מעפר החול

אולי יעניין אותך גם

תמונה קורנפלד
סדרת שיעורים קצרה ומרתקת מאת הרב אלימלך קורנפלד שליט"א
WhatsApp Image 2023-09-07 at 13.04.29
דף הקהילה - כ' אלול
סגור נגישות