ציבור ענק שמשווע לפתרון

אבי גרינצייג

11/17/2022

14:00

pexels-ali-ahmad-danesh-12168815

הרה״ג ברוך צבי גרינבוים

פרשת תזריע

יסורים של אהבה
על צרעת הבתים נאמר בפרשתנו:
“ונתתי נגע צרעת” ואמרו חז’ל: ‘בשורה טובה היא להם שנגעים באים עליהם , לפי שהטמינו הגויים יושבי הארץ מטמונות זהב בקירות הבתים – כל 40 שנה שהיו ישראל במדבר, ועל ידי הנגע – נותץ את הבית ומוצאן’.
היתכן, הרי הנגעים באים בגלל חטאי לשון הרע וגאווה, ומדוע שהחוטא ירוויח מטמון מהעונש שמגיע לו?
ללמדנו, שעונשי שמים לא נועדו להכאיב לאדם אלא לגרום לו לעצור את זרם החיים ולהיבנות מחדש.
היסורים אוצרים בתוכם עתיד מזהב, אם רק נפרק נכון את ה’קירות הנגועים’ של יסורי חיינו – נמצא אוצרות..
(חלקי בקהילתי)

סטטוס
לשבת

בשבוע שעבר טענתי כאן כי הח”כים החרדים צריכים בקדנציה הקרובה, כחלק מחיזוק הקשר עם הציבור הרחב של בוגרי הישיבות העמלים לפרנסתם, לדאוג גם עבור הורים החפצים בכך למוסדות חינוך חלופיים לזרם הממ”ח. קרי, מצד אחד מוסדות שהתכנים בהם אינם נשלטים על ידי המדינה, ומצד שני, מוסדות שיש בהם מקצועות נוספים, המקנים כלים חיוניים לחיים למי שיחפוץ להשתלב בשוק התעסוקה.

בין שלל התגובות שקיבלתי (רובן תומכות, אבל זו לא חכמה גדולה) היו גם ביקורות נוקבות, היה מי שתהה הכיצד העזתי להיות מאן דאמר בעניין רגיש כל כך (ספוילר: אני לא), והיה מי שהעיר שבעניין כזה יחליטו רק גדולי ישראל (ובכן, כן). אבל הביקורות פספסו נקודה אחת מרכזית – זה לא כל כך משנה מה אתם חושבים.

ויכוחים השקפתיים או אידיאולוגיים הם עניין חשוב, ומובן מאליו שאיני מתיימר להיות בעל דעה בעניין. יש לנו מנהיגים לדור ועליהם אנחנו נסמכים. הנושא בו עסקתי אינו ויכוח השקפתי, אלא מציאות שיש להתמודד איתה. אין כאן יהודים הניצבים לשאול האם לעשות כך וממתינים בדחילו להכרעה, יש כאן יהודים רבים משלנו שעושים כך ולא מתכוונים לוותר על זה. מבחינת רובם (ותאמינו לי ששוחחתי עם עשרות כאלה) הילד שלהם ילמד מתמטיקה וכו’ ברמה גבוהה ויהי מה. נקודה. הם משוכנעים שזו אחריותם ההורית הראשונה במעלה, ושום טיעון למדני לא ישכנע אותם להשאיר את הילד שלהם בלי הידע הזה.

הנציגות החרדית פנתה לאותם אנשים בכל סבבי הבחירות האחרונים, ישבה איתם, הבטיחה להם הבטחות, סיפרה להם שהיא דואגת להם. גדולי ישראל מודעים למורכבות הזו כבר מזמן, וגם לפתרונות האפשריים (והם אפשריים). כל שנותר הוא ליישם – ויפה שעה אחת קודם.

וכרגיל, גם על הדברים האלו אתם מוזמנים להגיב וגם לבקר.

שלכם

אבי גרינצייג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד כותרות

טורים

החודש הזה לכם

אקטואליה בהלכה

אקטואליה בהלכה

על טבילת כלים

טורים

קשה כשאול קנאה...

אולי יעניין אותך גם

_53467824-f822-429f-b8fa-e9cb1d1c6d3b
יום בחייו של טכנאי מחשבים
_f33664f9-39b9-4ce5-9527-b38b301417be
לוח השנה היהודי - חלק ב'
סגור נגישות