תהיו מקוריים

אבי גרינצייג

01/26/2023

09:23

StockSnap_QEODLEPYUO

הרה״ג ברוך צבי גרינבוים

פרשת וישלח

יש לך קהילה ?
“ויוותר יעקב לבדו ויאבק איש עמו עד עלות השחר”.
מדוע בחר ה’איש’ הזה, שכידוע היה מלאך רוחני – להילחם עם יעקב כשהוא נותר לבדו, וכי מלאך לא יכול לתקוף בכל מצב וליד הרבה אנשים ?
זהו שלא, כי כשיהודי נמצא בתוך משפחה וקהילה תומכת, גם ‘שרו של עשיו’ יודע שאין לו סיכוי.
כי כשיש לך קהילת חברים תורנית משלך, ואתה מרגיש שיש לך בה חלק משמעותי, ואתה מרגיש שייך אליה – אתה תורם לה ונתרם ממנה, תוכל לעמוד בכל ניסיונות החיים.
ככה זה כשיש ליהודי קהילה משלו !
( מבית חלקי בקהילתי ! )

סטטוס
לשבת

כמי שעוסק בתחום התקשורת, נדיר שפרסומת – מכל סוג שהוא – צדה את עיניי. ההרגל והמקצוע עושים את שלהם, וגם כך העין האנושית הממוצעת בעידן המודרני נחשפת לפרסום כמעט על כל צעד ושעל, עד שהוא בקושי נקלט לנו בתודעה. כך טבעו של עולם.

ובכל זאת, ‘תפסה אותי’ פרסומת של אחת מחברות הגז, ברחוב ז’בוטינסקי בבני ברק. באמצעות אלמנט פשוט של עשן מדומה שנודף ממנה, העין נמשכת לרגע לראות האם פרצה שם איזו שריפה נסתרת, וממילא אתה מגלה מוצר שמבטיח לך מים חמים בזמינות מלאה. כי זה האתגר הגדול של חברות הפרסום, להצליח להיות החריגים והמקוריים, וגם אם יש להם רק הזדמנות אחת לעשות את הדבר המקורי והמוצלח – הם ינצלו אותו והתוצאה תדבר בעד עצמה.

כמדומני שזהו רעיון שאפשר למנף גם לתחומים אחרים בחיים: אם אתם יוזמים משהו ורוצים להצליח, תנסו להיות ייחודיים, מקוריים, שונים קצת מכל השאר. אל תפתחו ‘עוד שיעור’, תפתחו שיעור עם טאץ’ מיוחד, תוסיפו לו איזו הברקה שתעלה בדעתכם, משהו שיעשה אותו שונה מכל השאר. משהו ש’יפתה’ את המשתתפים הפוטנציאליים להגיע אליו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד כותרות

טורים

ה'דינה' שמאחורי הקלעים

טורים

כמה טוב לקנא!

זוגיות

החוסן הביתי-אור בחשיכה

טורים

אולי יעניין אותך גם

_53467824-f822-429f-b8fa-e9cb1d1c6d3b
יום בחייו של טכנאי מחשבים
_f33664f9-39b9-4ce5-9527-b38b301417be
לוח השנה היהודי - חלק ב'
סגור נגישות